ana sayfa       | hakkımızda       | sss       | iletişim

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sayfaları sorunsuz olarak görebilmek için hangi web tarayıcısına ihtiyacım var?

Bİlfen Liseleri Bilgi Merkezindeki web sayfalarını sorunsuz görebilmeniz için web tarayıcınız, Internet Explorer 8 ve üzeri ile Firefox 3.5 ve üzeri olmalıdır. Ayrıca Google Chrome ve Safari web tarayıcıları ile de web sayfalarına sorunusuz olarak erişebilirsiniz.

Web derslerini nasıl izleyebilirim?

Web derslerini bilgisayarınıza indirdikten sonra, Winrar programı ile açıp Flash veya MP4 formatındaki dersi izleyebilirsiniz. Flash Player veya bir web tarayıcısı (Internet Explorer 8, Firefox 3.5,Google Chrome) aracılığı ile Flash olan dersleri açıp izleyebilirken MP4 formatındaki dersleri ise herhangi bir video oynatıcı programı ile izleyebilirsiniz.

Bilgi Merkezi'ndeki Uygulamaları Çalıştırmak İçin Kullanıcı Girişi Yapmak Zorunda Mıyım?

Bilfen Liseleri Bilgi Merkezi'ndeki Podcast ve Fotoğraf Kulübü sayfaları dışındaki tüm uygulamaları çalıştırmak için kullanıcı girişi yapmak zorundasınız.

Hafta Sonu Ödevlerine Nereden Erişebilirim?

Bilfen Liseleri Bilgi Merkezi'ndeki Web Dersleri sayfasından hafta sonu ödevlerine erişebilirsiniz.

Cisco Networking Academy Programına Kimler Katılabiliyor?

Cisco Networking Academy Programına Eylül döneminde başvuran tüm öğrenciler katılabilmektedir. Tüm yıl boyunca devam eden bir program olduğu için kayıtlar sadece Eylül döneminde olmaktadır.

Tercih Programını Kimler Kullanabilir?

Tercih Programı, üniversite yerleştirmelerinde son sınıf öğrencilerimize rehberlik etmesi amacıyla hazırlandığından sadece 12.sınıf öğrencilerinin kullanımına açıktır.

RSS Nedir?

RSS,genellikle haber sağlayıcıları, bloglar ve podcastler tarafından kullanılan, yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan özel bir XML dosya formatıdır. Kullandığı dosya biçimleri .rss ve .xml'dir.

RSS ile Neleri Takip Edebilirim?

Bilfen Liseleri Bilgi Merkezi'ndeki duyuruları RSS'ye abone olarak takip edebilirsiniz.

ana sayfa  | hakkımızda  | sss  | iletişim
BİLFEN LİSELERİ EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ